Närradiosändningar

EFS-kyrkan sänder över Radio Alingsås 98,6 MHz

  • Torsdagar 20.30 - 21.00
  • Lördagar   07.30 - 08.00   (repris)
  • Söndagar  10.00 - 11.30  
    11/11, 9/12, 1/1

    Nedanför kan du lyssna till/ladda ner sändningarna (utan musik) genom att klicka på/högerklicka på datumet

2010-05-06 
2010-06-03
2010-09-02
2010-10-07

2010-11-04
2010-12-02
2011-01-06
2011-02-03

2011-03-03
2011-04-07
2011-05-05

2011-06-02
2011-09-01
2011-10-06
2011-11-03
2011-12-01
2012-01-05
2012-02-02
2012-03-01
2012-04-05
2012-05-03
2012-06-07
2012-09-06
2012-10-04

Willy Aspenes            Willys bloggsida
willy.aspenes@efskyrkan.se

Willy Aspenes


2010-05-13 
2010-05-27
2010-06-10
2010-10-14 
2010-11-11
2010-12-09

2011-01-13
2011-03-10

2011-04-14
2011-05-12

2011-06-09

2011-08-11
2011-08-25
2011-09-08
2011-10-13
2011-11-10
2011-12-22
2012-01-12
2012-02-09
2012-03-08
2012-04-12
2012-05-10
2012-06-14
2012-08-18

 

 

 

Karl-Erik Appelfeldt
karl-erik.appelfeldt@efskyrkan.se
Karl-Erik Appelfeldt


2011-01-20
2011-03-17 
2011-04-21
2011-05-19
2011-10-20
2011-11-17
2011-12-15
2012-01-19
2012-02-16
2012-03-15 
2012-04-19
2012-05-17
2012-06-21
2012-09-20
2012-10-18

  

 

 

Sven-Erik Sjölander
sven-erik.sjolander@efskyrkan.se

 Sven-Erik Sjölander


2011-08-18 
2011-09-15
2011-10-27
2011-11-24
2011-12-29
2012-01-26
2012-02-23
2012-03-29
2012-04-26
2012-05-31
2012-08-30
2012-09-27

Magdalena Karlsson
magdalena.karlsson@efskyrkan.se


2012-05-24
2012-08-23

Cajsa Turesson
cajsa.turesson@efskyrkan.se

 

2012-03-22
2012-08-09
2012-09-13
2012-10-11

Peter Klason
peter.klason@efskyrkan.se

2010-09-30
2010-10-28
2011-01-27

2011-02-24
2011-03-31

2011-05-26
2011-06-30

2011-09-29



Heléne Werlefors
helene.werlefors@efskyrkan.se

 Heléne Werlefors

2010-08-26
2010-09-16

2011-03-24
2011-06-23 
2011-09-22
2011-12-08

Svein Nymo
svein.nymo@efskyrkan.se
Lars Westberg